Anisie: Elevii, în principiu, vor purta măşti în clasă. Decizia va fi luată de Ministerul Sănătăţii
Elevii, în principiu, vor purta măşti în clasă, dar o decizie în acest sens urmează să fie luată de Ministerul Sănătăţii, a declarat ministrul Educaţiei, Monica Anisie.