Camera Deputaţilor: Profesorii vor primi lunar un stimulent de risc de 2.000 de lei
Camera Deputaţilor a adoptat proiectul de lege pentru acordarea unui stimulent de risc personalului din învăţământ în contextul situaţiei epidemiologice determinate de răspândirea noului coronavirus.