Elevii vor putea studia teatrul ca disciplină opțională
Elevii vor avea posibilitatea de a studia teatrul ca disciplină opţională în anul şcolar 2021 - 2022, după ce ministrul Educaţiei şi Cercetării, Monica Anisie, a semnat mai multe ordine în acest sens.