Ludovic Orban: „Riscul de îmbolnăvire pentru elevi, din punctul meu de vedere, este mai mic la şcoală, unde copilul este sub supraveghere”
Prim-ministrul Ludovic Orban a declarat joi, la Braşov, că, din punctul său de vedere, riscul de îmbolnăvire cu COVID-19 pentru copiii este mai redus la şcoală decât dacă ar sta acasă, fără supraveghe...